čtvrtek 31. srpna 2017

Recenze: Čajovna u Davida

V pátek jsme měli s Paní L asi 2 hodinky času. Pršelo, tak jsem navrhnul návštěvu Čajovny u Davida, kolem které vždycky jen jezdíme.

První, co nás přivítalo byl neskutečný binec na schodech vedouích do sklepa, kde je právě daná čajovna. Po nakouknutí dovnitř jsem se zarazil s tím, že tam asi ne. Nakonec jsme vešli, našli si volný salónek a tam se pohodlně rozvalili.
Proč tohle píšu? Protože pokud hledáte luxusní prostředí nebo alespoň čajovnu, kde mají všude stejný nábytek, tak tady nepochodíte. Každý stolek je jiný, každá sedačka je jiná. Místnost úplně v zádu je vyplněná jen matracemi. Polštáře v salóncích by taky už potřebovaly výměnu.
Tipnul bych si, že nábytek je z druhé ruky. Prostě kutloch se vším všudy.Když opomenu tohle prostředí, tak obsluha velmi příjemná a pohotová. Nápojový lístek a čaje jsme měli hned. Výběr čajů opravdu široký. Dále studené nápoje, káva, nějaké ty šťávy a vegetarianské jídlo.
Já jsem měl Maté Rancho s karamelem, který mi vážně chutnal a přitom tyhle čaje moc nemusím, ovšem je na povzbuzení a to já vážně potřeboval. Poprvé jsem dostal čaj do "tykve" s takovým fajnovým kovovým brčkem a hned jsem se opařil.
Paní L. si dala jakýsi čaj Eskymo, což vůbec nevím, co bylo. Jen vím, že v tom byl kokos a vanilka a opravdu to chutnalo jako zmrzlina a to ona má ráda.

Dýmku jsem si tentokrát nedal, jelikož po 3 dnech v chlórované vodě bych se asi pozvracel. Co jsem se doslech ze salónku vedle, tak prý nabízejí tabák Doobacco za 120 korun.
Co mě teda hodně zarazilo bylo, že když si objednali další dýmku, tak jim jen vyměnili kotlík s tabákem, což zarazilo i samotné kluky vedle. Škoda..

Osobně už do této čajovny asi nepůjdu. Mám rád příjemnější prostředí, kde je hodně světla. Navíc si příště rád dám vodní dýmku a tohle mě odradilo...

Čajovna u Davida, Karlovy Vary

0 komentářů:

Okomentovat