čtvrtek 31. srpna 2017

Recenze: Dobrá Čajovna Cheb

Od čajovny očekávám příjemné prostředí, velký výběr čajů, fantastické vodní dýmky, příjemný a pohotový personál. Dočkal jsem se...

Jsem zavislý na mátovém tabáku od Medité, což je mimochodem český tabák s příjemnou chutí a vůní. Pro mě TOPka. Čajovna kromě Medité nabízí i klasiku v podobě Al Fakher či Nakhla, k tomu vaporizační pasty a dokonce i ovocné mixy, což v létě vážně potěší.
Takže první, co jsem si hned poručil byla VD (vodní dýmka) s Medité máta. Když mi VD přinesli, tak jsem málem spadnul ze židle.
Dýmka byla čistá a byla v ní čerstvá a průzračná voda, což je luxus, o kterém si můžete nechat ve spoustě čajovnách jen zdát. A největší lahůdka? Donesli mi VD Nebulla Pipe, což je naprostý klenot. Skleněno-kovová elegantní dýmka české výroby, která mi lehký tah, je krásná, je pevná (nekymácí se) a celkově je to prostě luxus za 15 tisíc korun českých a to prostě chcete...


Co se týče čajů, tak jsem nevěděl kam s očima. Velký a lákavý výběr. Nakonec jsem zkusil "vůně kašmíru" a trefil jsem se do mé momentální chuti.
Velice jemný, osvěžující a příjemný čaj s výraznou chutí hřebíčku. K tomu mistička třtinového cukru, lžička a ubrousek. Opět něco, o čem si můžete nechat jen zdát.
Vůně Kašmíru: Opojně vonící nápoj, vůně lákavých dálek Východu. Směs zeleného, polozeleného a černého čaje se sušenými jablky, pomerančovou kůrou a hřebíčkem. Nálev žlutavozelené barvy, pronikavé hřebíčkové vůně a chuti lehce natrpklé s dozvukem ovocným.

Opravdu příjemné posezení v centru Chebu. K tomu velice ochotná obsluha, která rozdává úsměvy na všechny strany. Čaje i VD jsme měli na stole hned, vyměna uhlíků opět nebyl problém. Když připočtu, že z rádia hráli normální písničky, tak návštěva opravdu stála za to...

Jsem v tomhle dost kritický, protože návštěva čajoven není zrovna levný koníček, takže očekávám luxus a tady jsem se ho dočkal.
Jediná škoda, že na pódia s polštářky je lepší mít rezervaci...

Dobrá Čajovna, Cheb

0 komentářů:

Okomentovat