čtvrtek 31. srpna 2017

Recenze: Shiazo minerální kamínky do vodní dýmky

Jsem asi jeden z mála, který opravdu občas nemá chuť na tabák a rád sáhne po něčem beztabákovém. V létě jsem si udělal radost a koupil si hned několik krabiček takzvaných minerálních kamínků do vodní dýmky od značky Shiazo.
Dlouho mi leželi ladem, ale s novou dýmkou přišla i chuť vyzkoušet tyhle šutříky.

Co jsou to minerální kamínky do vodní dýmky?
Minerální kamínky Shiazo jsou 100% přírodní pórovité kamínky, speciální tlakovou metodou vstřikování upravené tak, aby i ty nejhlubší póry byly optimálně naimpregnovány aromatickou kapalinou (glycerinem), která se potom při použití kamínků Shiazo ve vodní dýmky bude odpařovat. *zdroj: shiazo.cz

Výhoda je, že se nejedná o tabák. Tudíž žádný nikotin, žádný oxid uhličitý. Prostě nic, co by škodilo zdraví jako tabák. To, co se vdechuje jen jen ochucená pára, nikoli kouř.
V čajovnách se setkávám s tím, že mladším 18 let jsou nabízeny kamínky či vaporizační pasty.
Dýmu (či kouře?) jde z kamínku dosti a během chvilky máte v pokoji pěkně bílo.


Co mi na Shiazo vadí?
Celkem jsem ochutnal nějakých 10 až 12 příchutí a musím uznat, že jsem zklamán. Z pěti balíčků, tak jeden chutnal opravdu věrně, fakt dobře a moc mi chutnal. Další dva balíčky byly opět dobré, ale už to něco kazilo. Zbylé dvě příchutě byly hroznej humáč.
Ne každá příchuť je povedená a to u čeho bych si myslel, že bude fakt topka, tak to bylo na pozvracení.
Taky jsem si všimnul, že absolutně nejlepší jsou od Shiazo příchutě známých drinků. Ty nezklamaly asi nikdy a pokaždé byly naprosto skvělé.

Co doporučuju?
Jak už jsem psal, tak příchutě známých drinků - sex on the beach, acapulco, red star. Naprostá topka a nikdy mě nezklamaly. Chutnají fakt dobře a opravdu hodně věrně. Dokonce a to jsem byl mile překvapený, jde citít i příchuť daného alkoholu, který se v drinku používá. Zároveň jsou dobré i do letních mixů spolu s tabákem, jelikož mají ovocnou příchuť a ta je poměrně výrazná.
Mým absolutní favoritem je Sex On The Beach. Tahle příchuť mě vážně udolala. Opravdu úžasná chuť broskve a pomeranče, doplněná o trošku vodky úplně nakonec (budu si muset pořídit další balení).

Co už si určitě nedám?
Člověk by si myslel, že na kapučínu se nedá nic zkazit. Měl jsem pocit jako bych kouřit starý logr, toluen a kýbl kyanidu. Bylo to opravdu odporné.
Další velké zklamání byla příchuť Whisky. Měl jsem pocit, že mám v korunce nějaký bylinkový čaj a to po celou dobu kouření. Až někde úplně nakonec jsem vždy pocítil trošku whisky. Nemůžu říct, že by to bylo hnusné. Vykouřit se to dá, ale když si koupíte whisky, tak chcete whisky.

Co mě zklamalo?
Asi největším zklamání pro mě byla příchuť Cherry. Už po sundání víčka vás udeří úžasná vůně višně, která vás doslova nutí se do krabičky zakousnout.
Chuť višně je poměrně věrná a kamínky by chutnaly skvěle, ovšem kazí to prapodivná chemická pachuť, která vás provází po celou dobu až po nějaké době začne prostě štípat v krku.
Vyzkoušel jsem tuhle příchuť dvakrát a pokaždé to mělo stejný efekt. Škoda.

Celkově:
Jsem zklamaný. První ochutnané příchutě byly super, protože to byly právě ty drinky. Příchuť samotného ovoce už bývá docela hokuspokus a to mám doma ještě nerozbalenou jahodu. Docela se toho bojím...

Cena za 100g balení je cca 100kč, což není tolik. Ovšem, když si objednáte 5 balíčků, to máte půl kila a 5 stovek českých a z toho jen jeden balíček chutná fakt dobře, tak už se to moc nevyplatí (kdo si dneska objedná jeden balíček, že?) a každý prostě ochutnává nové příchutě.
Na Shiazo úplně nezanevřu. Příchutě drinků u mě mají zelenou.

0 komentářů:

Okomentovat