pondělí 28. května 2018

Tattoo Convention Prague 2018

Musím se přiznat, že dostat se letos na konvenci byl trošku tvrdší oříšek (z osobních důvodů), ale nakonec se to přeci jen povedlo.
Původně jsme s Paní L. měli jet pouze v sobotu, nakonec jsem sám ještě vyrazil v neděli.

Celá konvenci se opět nesla ve velkém duchu skvělých tatérů, krásných modelů, Miss Tattoo a vyhlášení těch nejlepších...Teda alespoň takhle se to psalo.

Účast sice byla dobrá, ale ze zahraničí tedy nic moc nepřijelo. Spousta českých tatérů a dost jsem jich
ani neznal (a to jsem si myslel, že mám celkem přehled) a jejich práce nevypadly, že by se na konvenci zrovna hodily.
Původně měl dorazil takzvnaný "Red Skull", který pár týdnů před začátkem z účasti couvl. Místo něho přijel známý tatér David Labrava, který nakonec sám seděl v malém stánku na jedné židli a tetoval za nemalé peníze ty, kteří si asi nevybrali nic a vlastně ani nic pořádného nechtěli.

Letos jsem byl trošku zklamaný. Osobně si myslím že loňská konvence byla mnohem lepší, co se účasti týče. Ani skvělý Jakub Zítka to nezachránil. Chodil jsem od stánku ke stánku a snažil se koukat pod ruce tetujícím a snažil se fotit alespoň nějaká zajímavá díla.
Jaksi nebylo moc co fotit a ti, co měli práce opravdu hezké, tak z nějakého mě neznámého důvodu je začali zakrývat pod tetovací strojky.
Než se do mě obujete, že to se přeci nedělá, tak vás jen chci ubezpečit, že od toho tam ti lidé jsou. Aby návštěvníkům ukázali svůj talent a důvod, proč jim za práci zaplatit někdy i desítky tisíc korun.

Aasi po hodině na mě čekal totální "brain freeze", kdy jsem procházel stánky a hledal nějaký návrh,
kterým bych si i letos mohl udělat radost.
Jen si tak chodím a najednou tam byl. Ležel na stole, samotný Chester Bennington z Linkin Park. V tu chvíli by se ve mě krve nedořezal. Cena za tetování slušná, ovšem termín na neděli.
Byl jsem jak ve snách. Chodil jsem po konvenci a nemyslel na nic jiného než na to, jak to provést. Ten návrh jsem prostě chtěl.
Když jsem stál na balkóně, málem jsem se rozbrečel. Nevěřím na osud, ale když začne na celé Výstaviště hrát jedna z nejlepších písniček od Linkin Park, bylo to jak znamení, že to prostě musím udělat.
Tak jsem to udělal a v neděli vyrazil do Prahy znova.

Neskutečný styl a preciznost od Tomáše z New Wave Tattoo Praha. Velká poklona jemu, za tak skvělý návrh, který ač původně nebyl, tak byl přímo mě na míru. Jsem opravdu šťastný, že Chazze mám na ruce.

Další poklonu smekám Michalovi z Tattoo Bar Brno, který měl tak neskutečnou trpělivost a s Paní L. dávali dohromady přes 2 hodiny polynéské tetování na nárt a kotník a to za absurdní cenu.

Taky jsem si nechal na konvenci píchnout Inner Conche do obou uší ze studia Inkdividual přímo od Drápka. Musím vám říct, že to byl asi nebolestivější piercing vůbec. Levé ucho bylo obzvlášť štavnaté a za Drápkova "twl, to nejde propíchnout" jsem si pěkně procvičil hlasivky 😆. Není se čemu divit. Píchat takový piercing v polních podmínkách je celkem odvaha a to jak moje, tak Drápkova. Poklona jemuVýsledky kategorií nechci ani moc komentovat. Mám totiž pocit, že letos byla porota hooodně slepá. Jakub Zítka získal za své naprosto brilantní dílo pouze třetí místo a nejspíše mu ho dali jen "aby se neřeklo, že nic nedostal".
Volba Miss Tattoo mě jaksi letos taky minula. Holky byly moc hezké, ovšem žádný z nich nebyla jako Bora Noir či alespoň Core Nicolette. Podle mě jen pěkný, potetováný holky. Nic extra.

Jakub Zítka a jeho soutěžní motiv -  v procesu

Modelka Jakuba Zítka s jeho starším tetováním

Je libo Vikingy?


0 komentářů:

Okomentovat